Kredi kartımdan isteğim dışında tahsilat yapılabilir mi?

Kredi kartı bilgileriniz dehapazarlama.com’da saklanmaz. Bu nedenle, bilginiz olmadan kartınız kullanılmaz. Satın alınan bir ürünün bedelinin tekrar tahsil edilmesi, dehapazarlama.com’un ve bankaların teknik alt yapısı tarafından engellenir.

 

dehapazarlama.com‘da kredi kartı kullanmanın riski var mıdır?

İnternet üzerinden kredi kartı kullanarak alışveriş yapmak, herhangi bir mağazadan kredi kartıyla alışveriş yapmaktan daha güvenlidir. Bir mağazada veya restoranda, kredi kartınızı ödeme için bir başkasına vermeniz daha risklidir.

dehapazarlama.com, kredi kartı numaranızı İyzico şirketinden lisanslı özel bir şifreleme ile ilgili bankaya aktarır. Bankadan gelen cevaba göre işlem gerçekleştirilir.

 CVC2 (CVV) numarası nedir?

Kredi kartınızın arka yüzünde bulunan numaranın son 3 hanesine CVC2 (CVV) numarası adı verilir. Bu numara, ekstra bir güvenlik sağlar. Ödeme yaparken bu numarayı girmeniz istenir.

 3D Secure nedir?

3D Secure, internetten güvenle alışveriş yapılabilmesi için Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir.

Bu sistemle hem kart sahipleri hem de üye iş yerleri, internet dolandırıcılıklarına karşı güvence altına alınmıştır. Sistemin, Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” denir.

 Kredi kartı numaram otomatik olarak ekranda beliriyor

Kredi kartınızın otomatik olarak ekrana gelmesi, dehapazarlama.com ile ilgili değil, web tarayıcınızın (Explorer, Firefox, Chrome vb.) ayarlarıyla ilgili bir konudur. Bu özelliği kapatmak için;

Sırasıyla “Tools / Internet Options / Content / Auto complete” (Araçlar / İnternet Seçenekleri / İçerik / Otomatik Tamamla) bölümlerinden ilerleyerek otomatik form doldurma kısmını kapatın.

Eğer bilgisayarınızı sadece siz kullanıyorsanız bu durum sorun olmayacaktır. Ancak bilgisayarda birden fazla kullanıcı varsa lütfen yukarıdaki işlemi mutlaka yapın.

Ana Sayfaya Dön